Yunanistan Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini sayfamızda bulabilirsiniz. Sayfamızda, ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki bilgiyi bulabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Başvurusu Yap!

Yunanistan Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini sayfamızda bulabilirsiniz. Sayfamızda, ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki bilgiyi bulabilirsiniz. Sayfamızdan Yunanistan Vizesi için hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu. Son 10 yılda alınmış ve ziyaretin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan pasaport aslı.
Varsa eski pasaportlar,,Eğer eski pasaportlar kayıpsa ve kişinin daha önceden alınmış Schengen , İngiltere ve Amerika vizesi yoksa emniyetten alınacak protokol sorgulaması belgesi de sunulmalıdır..Bununla birlikte tam tekmil vukuatlı nüfus kayt örneği de beyan edilmelidir.

Her başvuru sahibinin kendi adına pasaportu olmalıdır. Ebebeynlerinin pasaportuna kayıtlı başvuru sahipleri başvuru yapamazlar, kendi adlarına pasaport almaları gerekmektedir.Pasaportun kimlik bilgileri sayfası ile son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri, Amerika ve İngiltere vize sayfaların fotokopisi gerekmektedir.

Standart vize ücretleri, ücret kesintileri ve feragatler ile ilgili olarak vize ücretleri bölümüne bakınız.2 biyometrik fotoğraf (fotoğrafın diğer teknik gereklikleri için, ICAO tavsiyelerine bakınız)

Tüm Schengen Ülkeleri için geçerli , ayakta, yatakta, bütün tedavi masrafları ve hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayan minimum 30.000 € teminatlı seyahat sigortası. Yabancı vatandaşlar için eğer ikametleri varsa 99 ile başlayan kimlik numaraları; Türkiye’de oturumları yoksa pasaport numaraları sigorta poliçesinde yer alması gerekmektedir.

Öngörülen gidiş-dönüş tarihlerinde uçak rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler Öngörülen seyahat süresince düzenlenmiş otel rezervasyonları veya seyahat planını gösterir belgeler Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler:

Kişi öğrenci veya çalışmıyorsa noter onaylı taahhütname sunulmalı ve orjinali gerekmektedir. Taahhütü veren kişinin son üç aylık imzalı kaşeli banka hesap dökümü ve içerisinde belli bir miktar bakiyenin bulunması gerekmektedir.


Vize Adresim üzerinden tüm vize başvurularınızı güvenli, kolayca ve hızlı olarak yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinizdeki tüm aşamaları takip edin ve kısa süre içerisinde vizenizi alın.