Çin vizesi Çin vize makamlarınca yabancılar için Çin'e giriş, Çin'den çıkış veya Çin'den transit geçiş yapmak için verilen izindir.

Çin Vizesi Başvurusu Yap!

Çin Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini sayfamızda bulabilirsiniz. Sayfamızda, ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki bilgiyi bulabilirsiniz. Sayfamızdan Çin Vizesi için hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Çin vize makamları yabancılara kimliklerine, Çin'e gidiş amaçlarına ve pasaport tiplerine göre diplomatik, hizmet veya normal vize verebilir. Aşağıda normal vize ile ilgi bilgiler ve vize başvuru şartları açıklanmaktadır.

Normal vize (C, D, F, G, J1, J2, L, M, Q1, Q2, R, S1, S2, X1, X2, Z) olarak belirtilen 16 kategoriden oluşur. Belirtilen vizelere başvuru yapacak tüm yabancılar vize başvurusu yapmak için aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmek ve söz edilen belgeleri sunmak zorundadırlar.

Çin Halk Cumhuriyeti'ne yapılacak her türlü vize başvurularının bildirilen kurallar doğrultusunda hazırlanacak başvuru evraklarının temin edilerek, Başkonsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan acentalar kanalıyla yapılması gerekmektedir. Çin asıllı yabancılar ve üçüncü ülke vatandaşlarının Başkonsolosluğa şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.


Vize Adresim üzerinden tüm vize başvurularınızı güvenli, kolayca ve hızlı olarak yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinizdeki tüm aşamaları takip edin ve kısa süre içerisinde vizenizi alın.