Hindistan'a seyahat edecek tüm yabancılar yerel yasalara tam anlamıyla uymakla yükümlüdür.

Hindistan Vizesi Başvurusu Yap!

Hindistan Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini sayfamızda bulabilirsiniz. Sayfamızda, ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki bilgiyi bulabilirsiniz. Sayfamızdan Hindistan Vizesi için hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Hindistan'a seyahat edecek tüm yabancılar yerel yasalara tam anlamıyla uymakla yükümlüdür. Yabancı ülke vatandaşlarının, Hindistan'a giriş yaparken geçerli pasaport veya seyahat belgesi (UNI Laissez Faire) taşımaları ve yurt dışındaki Hindistan temsilciliklerinden (Hindistan Büyükelçiliği ya da Hindistan Konsolosluğu) geçerli vize almış olmaları gerekir. Büyükelçilik, Türk vatandaşlarının veya Türkiye'de uzun süreli ikamet izni bulunan yabancıların (bonafide resident) vize başvurularını bir iş günü içerisinde sonuçlandırır. Ancak Türk vatandaşı değilseniz ya da Türkiye'de uzun süreli oturum izniniz yoksa, vize işlemi başvuru tarihinden sonra en fazla üç iş günü içerisinde sonuçlanır. Aşağıdaki illerde ikamet edenlerin vize başvurularını İstanbul'daki Hindistan Başkonsolosluğu'na yapmaları rica olunur: İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir ve çanakkale. Vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin, başvuruformu ile belirtilen şekildebaşvuru yapması gerekmektedir. Resmi başvuru formu Büyükelçilik'te resepsion/vize bölümünden temin edilebilir ya da internet sayfasından indirilebilir. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu, vesikalık iki fotoğraf, pasaportun aslı ve ilk 2 sayfasının fotokopisi ile talep edilen diğer belgeler, vize ücreti ödenerek herhangi bir iş gününde ilgili bankoya teslim edilmelidir.


Vize Adresim üzerinden tüm vize başvurularınızı güvenli, kolayca ve hızlı olarak yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinizdeki tüm aşamaları takip edin ve kısa süre içerisinde vizenizi alın.