Özbekistan Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini sayfamızda bulabilirsiniz. Sayfamızda, ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki bilgiyi bulabilirsiniz. Sayfamızdan Özbekistan Vizesi için hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Özbekistan seyahatinde bulunacak olan vatandaşlarımızın bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Özbekistan vizesi almaları gerekmektedir. Özbekistan ile Türkiye arasında karşılıklı olarak vize uygulaması bulunurken, sadece Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 gün kalma koşulu ile Özbekistan vizesi işlemlerinden muaf olacaklardır. Yeşil pasaport ve hizmet pasaportu bulunan vatandaşlarımızın ise bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Özbekistan vizelerini almış olmaları gerekmektedir. Yine Özbekistan seyahatinde bulunacak olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bir diğer konu ise Özbekistan kapı vizesi uygulamasıdır. Özbekistan kapı vizesi uygulaması bulunmazken, seyahatinizi riske atmama adına vizelerinizi Özbekistan Türkiye Konsolosluklarından veya Özbekistan vize işlemleri için çalışmalar yürüten firmalar aracılığı alabilirsiniz. Vatandaşlarımız Özbekistan vizesi için başvurularını direk olarak; Özbekistan Türkiye temsilcilikleri olan Özbekistan Konsolosluğu İstanbul vize bölümü, Özbekistan Büyükelçiliği Ankara vize bölümüne gerçekleştirebileceklerdir. Özbekistan Konsolosluğu şahsi vize başvurularını kabul ederken aynı zamanda Özbekistan vizesi için başvurularınızı danışmanlık firmaları aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Danışmanlık firmaları; Özbekistan vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumlar olurken şahsi başvuru yapmanıza gerek kalmadan Özbekistan vizelerinizi almanızı sağlar.


Vize Adresim üzerinden tüm vize başvurularınızı güvenli, kolayca ve hızlı olarak yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinizdeki tüm aşamaları takip edin ve kısa süre içerisinde vizenizi alın.